Show results from Finland

Year 2003

January

  • 4.-5. Kajaani, tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Finland) RESULTS
  • 25.-26. Turku INT, tuomari Marion Spavin (Iso-Britannia) RESULTS

February

  • 2. Eno (FCI groups 5 & 6), tuomari Antti Aarnio (Finland) RESULTS
  • 15.-16. Imatra INT, tuomari Zafra Sirik (Israel) RESULTS
  • 22. Tornio (FCI groups 5 & osa 6) tuomari Marja Talvitie (Finland) RESULTS

March

  • 1. Juva (FCI groups 5 & 8), tuomari Antti Aarnio (Finland) RESULTS
  • 15.-16. Tampere INT, tuomari Jean-Louis Grünheid (France) RESULTS
  • 29. Kemijärvi (FCI groups 1 & 5), tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen (Finland) RESULTS

April

  • 13. Kokemäki (FCI groups 5 & 6), tuomari Eivind Mjaerum (Norway) RESULTS
  • 19.-21. Lappeenranta, tuomari Jackie Perry (Thailand) RESULTS
  • 26. Panelia (FCI groups 5 & 7), tuomari Kurt Nilsson (Sweden) RESULTS
  • 26.-27. Lahti INT, tuomari Allan Pepper (Canada) RESULTS

May

  • 3. Pöytyä (FCI groups 5 & 6), tuomari Anders Cederström (Sweden) RESULTS
  • 10. Kullaa (FCI groups 5 & 6), tuomari Janiki Steinbock (Israel) RESULTS
  • 10.-11. Oulu, tuomari Miklos Levente (Humgary) RESULTS
  • 17.-18. Hamina, tuomari Hans Almgren (Sweden) RESULTS
  • 17.-18. Leppävirta, tuomari Norman Deschuymere (Belgium) RESULTS
  • 24.-25. Joensuu, tuomari Nils Molin (Sweden) RESULTS
  • 24.-25. Helsinki, tuomari Siegfried Peter (Germany) RESULTS

June

  • 7. Mänttä, tuomari Esko Nummijärvi (Finland) RESULTS
  • 7. Tuusula, Finnish Basenji Specialty, tuomari Robert Cole (Canada) RESULTS
  • 8. Salo, tuomari Saija Juutilainen (Finland) RESULTS
  • 14.-15. Laukaa, tuomari Paavo Mattila (Finland) RESULTS
  • 21.-22. Rovaniemi, tuomari Marja Talvitie (Finland) RESULTS
  • 28.-29. Pori/Ulvila, tuomari Sharon Francis (Canada) RESULTS
  • 29. Pieksamäki, tuomari Mona K. Selbach (Norway) RESULTS

July

  • 5. Tuusula, tuomari Leila Kärkäs (Finland) RESULTS
  • 6. Karjaa, tuomari Marja Talvitie (Finland) RESULTS
  • 12.-13. Kokkola, tuomari Lilian Hanniste (Estonia) RESULTS
  • 12. Jyväskylä SVKL:n erikoisnäyttely, tuomari Anita Gielisse (Netherlands) RESULTS
  • 13. Hyvinkää, tuomari Anita Whitmarsh (Sweden) RESULTS
  • 19.-20. Forssa, tuomari Martha Heine (Germany) RESULTS
  • 26, Muhos (FCI groups 2 & 5), tuomari Paavo Mattila (Finland) RESULTS
  • 26.-27. Mikkeli INT, tuomari David Wong (Australia) RESULTS
  • 26.-27. Helsinki, tuomari Marja Talvitie (Finland) RESULTS

August

  • 2.-3. Tornio INT, tuomari Owe Germundsson (Sweden) RESULTS
  • 2.-3. Rauma, tuomari Agnes Ganami (Israel) RESULTS
  • 9.-10. Kuopio, tuomari Saija Juutilainen (Finland) RESULTS
  • 9.-10. Hämeenlinna, tuomari Marija Kavcic (Slovenia) RESULTS
  • 16.-17. Vaasa INT, tuomari Mona K. Selbach (Norway) RESULTS
  • 16.-17. Joensuu, tuomari Iuza Beradze (Georgia) RESULTS
  • 16.-17. Aura, tuomari Rita van Mechelen (Belgium) RESULTS
  • 23. Kouvola, tuomari Raisa Savander (Finland) RESULTS
  • 24. Heinola, tuomari Joyce O'Connor (Ireland) RESULTS
  • 30.-31. Vantaa, tuomari Paavo Mattila (Finland) RESULTS

September

  • 13. Porvoo, tuomari Brenda Banbury (Great Britain) RESULTS
  • 14. Äetsä (FCI groups 5 & 6), tuomari Freddie Klindrup (Danemark) RESULTS
  • 27.-28. Eckerö INT, tuomari Boo Lundström (Sweden) RESULTS

October

  • 10. Tampere (FCI groups 5 & 9), tuomari Marianne Baden (Danemark) RESULTS
  • 18.-19. Oulu INT, tuomari August de Wilde (Belgium) RESULTS
  • 25. Seinäjoki, tuomari Gunnel Holm (Finland) RESULTS
  • 26. Seinäjoki, tuomari Manuel Loureiro Borges (Portugal) RESULTS

November

  • 15.-16. Jyväskylä INT, tuomari Ronald James Great Britain) RESULTS

December

  • 6.-7. Helsinki INT Finnish Winner-2003, tuomari Unto Timonen (Finland) RESULTS