Show results from other countries

Year 2011

February
  • 13. Tallinn INT (Estonia), judge Karl Erik Johansson (Sweden) RESULTS
March
  • 05. Tallinn (Estonia), judge Gunnar Nymann (Danemark) RESULTS
  • 06. Tallinn (Estonia), judge Irina Azen (Belarus) RESULTS
  • 12. Riga INT (Latvia), judge Carl-Gunnar Stafberg (Sweden) RESULTS
  • 19. Vilnius INT (Lithuania), judge Matti Tuominen (Finland) RESULTS
  • 20. Vilnius INT (Lithuania), judge Yochai Barak (Israel) RESULTS
June
  • 04. Vänersborg INT (Sweden), judge Wayne Burton (USA) RESULTS
  • 11. Riga INT (Latvia), judge Eli-Marie Klepp (Norway) RESULTS
  • 12. Riga INT (Latvia), judge Martin Croeser (South Africa) RESULTS
  • 17. Pärnu (Estonia), judge Saija Juutilainen (Finland) RESULTS
  • 18. Pärnu INT (Estonia), judge Jussi Liimatainen (Finland) RESULTS
  • 19. Pärnu INT (Estonia), judge Tanya Ahlman-Stockmari (Finland) RESULTS
July
  • 09. Viljandi (Estonia), judge Augustin Ionescu (Romania) RESULTS
  • 10. Ratasepa talu (FCI groups 5 & 8)(Estonia), judge Hans Almgren (Sweden) RESULTS
  • 16. Piteå INT (Sweden), judge John Muldon (Ireland) RESULTS
  • 30. Tarto (Estonia), judge Bozena Ovesna (Tsech) RESULTS
  • 31. Tarto (Estonia), judge Jaroslava Ovesna (Tsech) RESULTS
August
  • 20. Tallinn INT (Estonia), judge Rita Kadike-Skadina (Latvia) RESULTS
  • 21. Tallinn INT (Estonia), judge Jelena Kruus (Estonia) RESULTS
  • 27. Viborg (Russian Federation), judge Ekaterina Bauzhes (Russian Federation) RESULTS
  • 27. Viborg (Russian Federation), judge E. A. Kukoleva (Russian Federation) RESULTS
  • 28. Tromassa INT (Norway), judge Agneta Kappers (Sweden) RESULTS
September
  • 11. Harju (Estonia), judge Olga Kozhevnikova (Russian Federation) RESULTS
  • 17. Inschrijvingen (Netherlands), judge E. Upmeijer (Netherlands) RESULTS
October
  • 15. Rakvere (Estonia), judge Natalya Sedyh (Russian Federation) RESULTS
  • 30. St. Petersburg (Russian Federation), judge N.S. Rahmanina (Russian Federation) RESULTS
  • 30. St. Petersburg (Russian Federation), judge Alfredo Alessandri (Italy) RESULTS
November
  • 05. Tarto INT (Estonia), judge Claudio De Giuliani (Italy) RESULTS
  • 06. Tarto INT (Estonia), judge Anatoli Zhuk (Belarus) RESULTS
  • 13. St. Petersburg (Russian Federation), judge L. Krakovskaja (Russian Federation) RESULTS
  • 13. St. Petersburg (Russian Federation), judge N. B. Sedyh (Russian Federation) RESULTS
  • 13. St. Petersburg (Russian Federation), judge Svetlana Radjuk (Belarus) RESULTS
December
  • 18. St. Petersburg (Russian Federation), judge Mihail Permjakov (Russian Federation) RESULTS