Showresults from Finland

Year 2012

 

January

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

15.01.

KAJAANI

INT

(1 + 2 + 8)

Harri Lehkonen, FI

Results

21.01.

TURKU

INT
(1 + 12 + 15)

Jocelyne Gagné, CA

Results

21.01. KOKKOLA GR (3/5) (0 + 1 + 2) Markku Kipinä, FI Results

February

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

05.02. KEURUU

GR (3/5)

(1 + 2 + 2)

Juha Putkonen, FI

Results

26.02. TUUSNIEMI GR (5/9) (0 + 1 + 3) Cristian Stefanescu, RO Results

March

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

03.03.

ENO

GR (5/9)

(0 + 0 + 0)

Leni Finne, FI

No basenjis

24.03.

KERIMÄKI

GR (5 & 7/8)

(0 + 2 + 3)

Paavo Mattila, FI

Results

31.03.

KEMIJÄRVI

GR (2/5)

(0 + 0 + 0)

Marja Talvitie, FI

No basenjis

31.03. POLVIJÄRVI GR (2/5) (0 + 0 + 1) Leni Finne, FI Results


April

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

01.04.

KORPILAHTI GR (5 & 7/8) (0 + 0 + 0) Tapio Eerola, FI No basenjis

09.04.

LAPPEENRANTA AB (0 + 2 + 4) Soile Bister, FI Results

09.04.

RUOVESI GR (5 & 7/8) (0 + 3 + 1) Esko Nummijärvi, FI Results

14.04.

VAASA INT (0 + 5 + 5) Nils-Arne Törnlöv, SE Results

21.04.

PYHÄSELKÄ GR (5 & 7/8) (0 + 0 + 1) Pekka Teini, FI Results

28.04. LAHTI INT (0 + 11 + 12) Anneli Pukkila, FI Results

May

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

01.05.

HOLLOLA GR (5 & 4/6) (0 + 6 + 6) Maija Mäkinen, FI Results

05.05.

RAUMA AB (0 + 2 + 1) Tino Pehar, HR Results
05.05.

JÄMSÄ GR (5/6 & 8) (0 + 2 + 1) Anneli Sutela, FI Results
05.05.

LIEKSA GR (1 & 5) (0 + 0 + 0) Soile Bister, FI No basenjis

05.05.

POSIO GR (2 & 5) (0 + 0 + 0) Markku Mähönen, FI No basenjis

06.05.

LAHTI GR (2 & 5) (0 + 5 + 3) Leila Kärkäs, FI Results
06.05.

PÖYTYÄ GR (5 & 7/8) (0 + 0 + 1) Harto Stockmari, FI Results
12.05.

HAMINA INT (0 + 7 + 7) Arne Foss, NO Results
13.05.

TAMPERE INT (0 + 8 + 17) Juha Putkonen, FI Results
17.05.

KYRÖSKOSKI GR (5 & 7/8) (0 + 1 + 3) Harto Stockmari, FI Results
20.05.

PORI GR (1 & 5) (0 + 0 + 1) Rita Reyniers, BE Results
26.05.

JOENSUU AB (0 + 0 + 2) Pirjo Aaltonen, FI Results
26.05.

KEMIÖ GR (5 & 4/6) (0 + 2 + 1) Leila Kärkäs, FI Results
26.05.

OULAINEN GR (2 & 5) (0 + 2 + 1) Hannu Talvi, FI Results
27.05.

JOENSUU INT (0 + 1 + 3) Esko Nummijärvi, FI Results
27.05. JÄRVENPÄÄ AB (0 + 7 + 8) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI Results

June

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

03.06.

MÄNTTÄ-VILPPULA AB (0 + 2 + 2) Markku Mähönen, FI Results
09.-10.06.

NURMIJÄRVI/KILJAVA SPECIALTY (26 + 39 + 44) Christian Juanchicot, FR Results
09.06.

SALO AB (0 + 3 + 0) Jukka Kuusisto, FI Results
09.06.

IITTI GR (5 & 4/6) (0 + 0 + 4) Esa Ruotsalainen, FI Results
10.06.

TUURI AB (0 + 0 + 0) Paula Heikkinen-Lehkonen, FI No basenjis
10.06.

KANGASNIEMI AB (0 + 2 + 0) Paavo Mattila, FI Results
16.06.

HELSINKI INT (0 + 16 + 14) Glenway Dymock, AU Results
17.06.

KOTKA INT (0 + 6 + 4) Leila Kärkäs, FI Results
17.06.

KIIKOINEN GR (5 & 7/8) (0 + 4 + 0) Tuula Savolainen, FI Results
30.06. ROVANIEMI INT (2 + 0 + 0) Paula Rekiranta, FI Results

July

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

01.07.

LAUKAA AB (1 + 1 +2) Hans Lehtinen, FI Results
07.07.

KOKKOLA INT (1 + 1 +2) Markku Kipinä, FI Results
08.07.

KARJAA INT (0 + 12 + 8) Phyllis Poduschka-Aigner, AT Results
14.07.

FORSSA AB (1 + 6 + 8) Zoran Brankovic, HR Results
14.07.

LEIVONMÄKI GR (5 & 4/6) (0 + 1 + 2) Esko Nummijärvi, FI Results
15.07.

OULU INT (2 + 1 + 1) Paula Heikkinen-Lehkonen, FI Results
21.07.

KEMI INT (1 + 2 + 5) Markku Mähönen, FI Results
22.07.

MÄNTSÄLÄ AB (0 + 2 + 1) Harri Lehkonen, FI Results
22.07.

HELSINKI FSHC (FCI 10 + basenji) (11 + 14 + 15) Martin Sanders, UK Results
28.07.

PORI INT (0 + 5 + 3) Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, FI Results
29.07. MIKKELI INT (4 + 3 + 7) Pirjo Aaltonen, FI Results

August

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

03.08.

KUOPIO INT (6 + 5 + 5) Zsolt Lokodi, RO Results
04.08.

KUOPIO INT (3 + 3 + 5) Saija Juutilainen, FI Results
05.08.

KUOPIO INT (5 + 5 + 6) Kurt Nilsson, SE Results
11.08.

HELSINKI AB (7 + 8 + 8 ) Andras Polgar, PO Results
11.08.

IVALO GR (5 & 9) (1 + 2 + 0) Vija Klucniece, LT Results
12.08.

RAISIO AB (1 + 9 + 5) Puppies: Leila Kärkäs, FI
Adults: Lisbeth Campbell, NO
Results
18.08.

KOUVOLA AB (3 + 7 + 5) Sofie Lönn, SE Results
18.08.

IKAALINEN GR (5 & 4/6) (0 + 1 + 1) Maret Kärdi, EE Results
19.08.

HEINOLA AB (3 + 4 + 4) Elina Haapaniemi, FI Results
25.08.

TERVAKOSKI INT (5 + 10 + 14) Maija Mäkinen, FI Results
25.08.

PYHÄJOKI / YPPÄRI GR (5 & 7/8) (1 + 4 + 0) Marja Talvitie, FI Results
26.08. LUUMÄKI GR (1 & 5) (0 + 2 + 5) Harto Stockmari, FI Results

September

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

01.09.

KÖYLIÖ GR (5 & 4/6) (0 + 0 + 1) Paavo Mattila, FI Results
02.09.

HELSINKI AB (6 + 13 + 15) Anne MacDonald, UK Results
08.09.

PORVOO AB (1 + 4 + 5) Sylvie Desserne, FR Results
16.09.

HYVINKÄÄ GR (5 & 4/6) (0 + 6 + 8) Tuula Savolainen, FI Results
29.09. ECKERÖ INT (0 + 2 + 3) Saija Juutilainen, FI Results

October

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

06.10.

TUULOS GR (5/6 & 3) (0 + 10 + 14) Nadjia Timmermans-Kadenko, NL Results
20.10.

TURKU INT (0 + 12 + 12) Margaret Martin, IE Results
27.10. SEINÄJOKI INT (0 + 7 + 8) Agneta Kappers, SE Results

November

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

11.11. JYVÄSKYLÄ INT (0 + 11 + 7) Eddie Patterson, IE Results

December

day

place

show

deadline/
those present


judge

www-pages/results

08.12.

HELSINKI INT, HeW-12 (0 + 22 + 14) Christian Leneuf, FR Results
09.12.

HELSINKI INT, FiW-12 (0 + 22 + 13) Hans Lehtinen, FI Results