Show results from other countries

Year 2006

January

  • 5. Göteborg (Sweden), judge Carlos Saevich (Argentina) RESULTS
  • 7. Göteborg INT (Sweden), judge Sandra Mashford (Australia) RESULTS

February

  • 11. Fribourg INT (Switzerland), judge Ing-Marie Hagelin (Sweden) RESULTS
  • 12. Fribourg INT (Switzerland), judge Jacques Médard-Ringuet (France) RESULTS
  • 12. Tallinn INT (Estonia), judge Stelios Makaritis (Greece) RESULTS
  • 19. Odense INT (Danemark), judge Leif Lehmann-Jörgensen (Danemark) RESULTS

March

  • 18.-19. Riga INT (Latvia), judge Igor Selimovic (Croatia) RESULTS
  • 26. Luxembourg INT (Luxembourg), judge Peter Harsanyi (Hungary) RESULTS

April

  • 15. Stockholm INT (Sweden), judge Peter Machetanz (Germany) RESULTS

May

  • 6. Kristiansand INT (Norway), judge Eivind Mjaerum (Norway) RESULTS
  • 20. Valmiera INT (Lithuania), judge Anita Whitmarsh (Sweden) RESULTS

June

  • 3. Tallinn (Estonia) (FCI groups 5&10), judge Freddie Klindrup (Danemark) RESULTS
  • 4. Tallinn INT (Estonia) BaltW-6, judge Jamie Hubbard (Austalia) RESULTS
  • 17. Pärnu INT (Estonia), judge Marto Steinbacher (Austria) RESULTS

July

  • 2. Trondheim INT (Norway), judge Martha Heine (Germany) RESULTS
  • 2. Gällivare INT (Sweden), judge Hans Almgren (Sweden) RESULTS
  • 8. Piteå INT (Sweden), judge Rajko Rotner (Slovenia) RESULTS
  • 14. Högbo INT (Sweden), judge Paul Stanton (Sweden) RESULTS
  • 15. Högbo INT (Sweden), judge Carol Reisman (USA) RESULTS
  • 16. Högbo INT (Sweden), judge Markku Mähönen (Finland) RESULTS
  • 22. Haapsalu (Estonia), judge Manuel Loureiro Borges (Portugal) RESULTS
  • 27. Brondby INT (Danemark), judge Kari Granaas Hansen (Norway) RESULTS
  • 28. Brondby INT (Danemark), judge Rudi Hübenthal (Sweden) RESULTS
  • 29. Brondby INT (Danemark), judge Sheila Verhulst (Canada) RESULTS
  • 30. Brondby INT (Danemark), judge Ramon Podesta (Chile) RESULTS

August

  • 5. Harasjömåla (Sweden) Swedish Basenji Specialty, judge Paul Singleton (Great Britain) RESULTS
  • 5. Vilna INT (Lithuania), judge Raisa Savander (Finland) RESULTS
  • 13. Bournemouth (Great Britain), judge Christian Gardiner (Great Britain) RESULTS
  • 18. Wales (Great Britain)), judge Anne MacDonald (Great Britain) RESULTS
  • 19. Norrköping INT (Sweden), judge De Giuliani C (Italy) RESULTS
  • 19. Tallinn INT (Estonia) EstW-06, judge Kari Järvinen (Finland) RESULTS
  • 20. Nyköping INT (Sweden), judge Steven Seymour (Australia) RESULTS