Riihimäki KV 30.8.2020
Tuomari: Leni Finne
(4 pentua + 8 urosta + 11 narttua)

ROP Nature's Masterpiece Make It Big
VSP Ajibu Proud Mary

ROP-pentu Sternhimmels Talento Cantus
VSP-pentu Bulldobas Holy Charity

ROP-veteraani Leoniver's Pride N Prejudice
VSP-veteraani Klassic's Daydream Believer

ROP-kasvattajaryhmä kennel Ajibu


Pennut, urokset

Sternhimmels Talento Cantus
(Sternhimmels Roger Vadim x Sternhimmels Piae Cantiones)
PEK 1 KP ROP-pentu
Bulldobas Holy Smoke
(Barkless Chokoleti x Bulldobas Federica)
PEK 2 KP
Hanishan April Fools All Year Long
(Mutabaruga's Prince Fari x Winner Time Zuri Hanishan)
PEK 3

Pennut, nartut

Bulldobas Holy Charity
(Barkless Chokoleti x Bulldobas Federica)
PEK 1 KP VSP-pentu

UROKSET

PU1 Nature's Masterpiece Make It Big
(All Square Dat Donat Dedicat x Nature's Masterpiece Happy Hour)
JUN ERI 1 SA SERT ROP
PU2 Ajibu Que Rico
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
AVO ERI 1 SA CACIB
PU3 Klassic's Daydream Believer
(Klassic's Minny Me At Kanana x Stallian Tanza Tri The Obvious)
VET ERI 1 SA VSP-veteraani

Nuorten luokka

Heriaheri Money In My Pocket
(Furahan Jacabo Jabari x Ajibu Pennies From Heaven)
NUO H
Bastillin Captain Dandelion
(Hanishan Real Thing x Leoniver's Pride N Prejudice)
NUO HYL

Avoin luokka

Nature's Masterpiece Love At First Sight
(I Love Paris Of Swala Pala x Juicy News Afrikata)
AVO ERI 2
Ajibu Show Must Go On
(Akuaba N Eldorado Bungle In The Jungle x Ajibu Proud Mary)
AVO ERI 3
Afrikan Laminam Ancient Title
(Bulldobas No Regrets x Hanishan Yankee Cutie Candy)
AVO EH

NARTUT

PN1 Ajibu Proud Mary
(Ajibu King Of Hearts x Wazazi The One And Only)
VAL ERI 1 SA CACIB VSP
PN2 Hi-Lite Because I Can
(Doberguard's Black Strong Mocca x Hi-Lite Rumour Has It)
NUO ERI 1 SA SERT VACA
PN3 Ajibu Quietly Bonkers
(Jasiri Sukari HR Pup’n’Stuff x Ajibu Number One)
VAL ERI 2 SA
PN4 Ajibu Sweet Thing
(Akuaba N Eldorado Bungle In The Jungle x Ajibu Proud Mary)
NUO ERI 2 SA VASERT

Junioriluokka

Afrikan Laminam Blazing Khaleesi For Hanishan
(Hanishan Bowwow Wow x B'Hanishan True African Laminam)
JUN ERI 1 SA
Afrikan Laminam Badass Brienne Of Tarth
(Hanishan Bowwow Wow x B'Hanishan True African Laminam)
JUN EH 2

Nuorten luokka

Bahaticca's Limau
(Bahaticca's Hogwarts Wizard x Meisterhaus Live'n It Up )
NUO ERI 3
Bastillin Cosa Nostra
(Hanishan Real Thing x Leoniver's Pride N Prejudice)
NUO H

Avoin luokka

Mutabaruga's War Ina Babylon
(Khani's Teazer She Think's My Tractor's Sexy x Dakarai Grasshopper )
AVO ERI 1

Valioluokka

Nature's Masterpiece In Your Eyes
(Echo Of Dreams Afrikata x Nature's Masterpiece Catch Me If U Can)
VAL ERI 3 SA

Veteraaniluokka

Leoniver's Pride N Prejudice
(Versace of Swala Pala x Leoniver's Mountain Coral)
VET ERI 1 SA ROP-veteraani

Kasvattajaluokka

kennel Ajibu
(Ajibu Proud Mary, Ajibu Que Rico, Ajibu Quietly Bonkers, Ajibu Sweet Thing)
KAS 1 KP ROP-kasvattajaryhmä