BASENJIEN VOITTAJAGALLERIA 1999->
BASENJI WINNERS' GALLERY 1999->
Kasvattajaluokat ja jälkeläisluokat - Breeders classes and progeny classes


KASVATTAJALUOKAT - BREEDER CLASSES


kennel Ajibu, om. Marjukka Anttila

Tulokset 2020 / Results 2020

26.01. 2020 Turku FI, Annukka Paloheimo-Segersven FI ROP / BOB
23.02.2020 Jämijärvi FI, Tuula Savolainen FI BIS / BIS
11.07.2020 Pärnu EE, Beata Petkevica LV ROP / BOB
12.07.2020 Pärnu EE, Kim Vigsø Nielsen DK ROP / BOB
01.08.2020 Helsinki FI, Katrin Raie EE ROP / BOB
01.08.2020 Pori FI, Jussi Liimatainen FI ROP / BOB
30.08.2020 Riihimäki FI, Leni Finne FI ROP / BOB
12.09.2020 Porvoo FI, Paula Rekiranta FI ROP / BOB
13.09.2020 Helsinki FI, Kari Järvinen FI ROP / BOB
27.09.2020 Hyvinkää FI, Saija Juutilainen FI ROP / BOB

Tulokset 2019 / Results 2019

30.03.2019 Lahti FI, Anita Foley-Duggan IE ROP / BOB
04.05.2019 Tampere FI, Nico Kersten DE ROP / BOB
05.05.2019 Tampere FI, Maikel Koot NL ROP / BOB
11.05.2019 Helsinki FI, Jukka Kuusisto FI ROP / BOB
06.07.2019 Pärnu EE, Anca Giura RO ROP / BOB
07.07.2019 Pärnu EE, Johnny Andersson SE ROP / BOB
21.07.2019 Hyvinkää FI, Hans Almgren SE ROP / BOB
27.07.2019 Espoo FI, Marianne Holmli NO ROP / BOB
03.08.2019 Kuopio FI, Rony Doedijns NL ROP / BOB
24.08.2019 Kyrö FI, Jarmo Vuorinen FI ROP / BOB
31.08.2019 Riihimäki FI, Stefan Sinko SI ROP / BOB
01.09.2019 Riihimäki FI, Markku Kipinä FI ROP / BOB
14.09.2019 Porvoo FI, Tanya Ahlman-Stockmari FI ROP / BOB
22.09.2019 Hyvinkää FI, Maija Mäkinen FI ROP / BOB
09.11.2019 Jyväskylä FI, Paula Heikkinen-Lehkonen FI ROP / BOB
07.12.2019 Helsinki FI, Anneli Sutela FI ROP / BOB
08.12.2019 Helsinki FI, Marja Talvitie FI ROP / BOB

Tulokset 2018 / Results 2018

19.05.2018 Helsinki FI, John R. Walsh IE ROP / BOB
16.-17.06.2018 Nurmijärvi FI, Marianne Klinkowski USA BIS / BIS
14.07.2018 Helsinki FI, Marie Gadolin SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
15.12.2018 Helsinki FI, Tanya Ahlman-Stockmari FI ROP / BOB

Tulokset 2017 / Results 2017

21.05.2017 Helsinki FI, Karl-Erik Johansson SE ROP / BOB
10.06.2017 Lahti FI, Anneli Pukkila FI BIS / BIS
15.07.2017 Helsinki FI, Alberto Lamperti IT ROP, BIS3 / BOB, BIS3
28.07.2017 Helsinki FI, Liz Cartledge GB ROP / BOB
26.08.2017 Tervakoski FI, Marie Gadolin SE ROP / BOB

Tulokset 2016 / Results 2016

02.07.2016 Hyvinkää FI, Per Lundström SE ROP / BOB
08.07.2016 Pärnu EE, Unto Timonen FI ROP / BOB
10.07.2016 Pärnu EE, Beata Petkevica LV ROP / BOB

Tulokset 2015 / Results 2015

18.07.2015 Helsinki FI, Christian Jouanchicot FR ROP, BIS2 / BOB, BIS2
05.10. 2015 Hämeenlinna/Tuulos FI, Kirsi Honkanen FI ROP / BOB

Tulokset 2013 / Results 2013

21.04.2013 Laitila FI, Paavo Mattila FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
05.10. 2013 Hämeenlinna/Tuulos FI, Kirsi Honkanen FI ROP / BOB

Tulokset 2011 / Results 2011

06.03.2011 Eura FI, Paavo Mattila FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
11.-12.06.2011 Nurmijärvi FI, Val Allen GB BIS / BIS

Tulokset 2010 / Results 2010

23.10.2010 Seinäjoki FI, Primoz Peer SI ROP / BOB
01.05.2010 Hollola FI, Leila Kärkäs FI ROP / BOB
14.11.2010 Jyväskylä FI, Göran Bodegård SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Tulokset 2009 / Results 2009

24.10.2009 Seinäjoki FI, Magnus Hagstedt SE ROP / BOB

Tulokset 2008 / Results 2008

03.02.2008 Keuruu FI, Tanya Ahlman-Stockmari FI ROP / BOB

Takaisin / Back


kennel Bulldobas, om Tiina Taavitsainen

Tulokset 2016 / Results 2016

11.-12.06.2016 Kärkölä FI, Jarmo Vuorinen FI BIS

Tulokset 2015 / Results 2015

28.06.2015 Valkeala FI, Marja Talvitie FI BIS

Tulokset 2011 / Results 2011

22.04.2011 Lahti FI, Carmen Haller CA ROP, BIS4 / BOB, BIS4
19.11.2011 Jyväskylä FI, Brenda Branbury GB ROP / BOB
20.11.2011 Jyväskylä FI, Tino Pehar HR ROP / BOB

Tulokset 2010 / Results 2010

08.08.2010 Kuopio FI, Manuel Loureiro Borges PT ROP / BOB
07.08.2010 Kuopio FI, Tom Johnson GB ROP / BOB
20.03.2010 Tampere FI, Boris Spoljaric HR ROP / BOB

Tulokset 2009 / Results 2009

12.12.2009 Helsinki FI, Hassi Assenmacher DE ROP / BOB
22.11.2009 Jyväskylä FI, Simon Parsons GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1
05.09.2009 Vantaa FI, Primoz Peer SL ROP / BOB
15.-16.08.2009 Mustiala FI, Arne Foss NO ROP, BIS1 / BOB, BIS1
06.06.2009 Tallinna EE, Chie Ejima JP ROP / BOB
16.05.2009 Varkaus FI, Tino Pehar HR ROP / BOB
26.04.2009 Lahti FI, Walter Schicker GE ROP / BOB
11.04.2009 Lappeenranta FI, Gunnel Holm FI ROP / BOB
14.03.2009 Tampere FI, Elisabet Janzon SE ROP / BOB
10.01.2009 Kajaani FI, Anneli Sutela FI ROP / BOB

Tulokset 2008 / Results 2008

23.11.2008 Jyväskylä FI, Paavo Mattila FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
25.10.2008 Seinäjoki FI, Jarmo Vuorinen FI ROP / BOB

Tulokset 2004 / Results 2004

05.09.2004 Helsinki FI, Rita Van Mechelen-Reyniers B ROP / BOB

Tulokset 2003 / Results 2003

04.01.2003 Kajaani FI, Paula Heikkinen-Lehkonen FI ROP / BOB

Tulokset 2002 / Results 2002

11.08.2002 Turku FI, Alan Hunt AUS ROP, BIS2 / BOB, BIS2
30.06.2002 Forssa FI, Paula Heikkinen-Lehkonen FI ROP / BOB
04.05.2002 Kuopio FI, Marianne Baden DK ROP, BIS3 / BOB, BIS3
04.05.2002 Tampere FI , Ove Germundsson S ROP, BIS3 / BOB, BIS3
27.01.2002 Turku FI, Garry Dryburgh AUS ROP / BOB

Tulokset 2001 / Results 2001

11.08.2001 Turku FI, Ulla Eriksson S ROP / BOB

Tulokset 2000 / Results 2000

08.01.2000 Kajaani FI, Agnes Ganami-Kertes ISR ROP / BOB

Tulokset 1999 / Results 1999

29.08.1999 Helsinki FI, Michael Quinney GB ROP / BOB

Takaisin / Back


kennel Dakarai, om. Sanna-Maija Helevä

Tulokset 2010 / Results 2010

12.12.2010 Helsinki FI, Eleanor Bothwell, GB ROP / BOB

Tulokset 2009 / Results 2009

28.11.2009 Turku FI, Noreen Harri, AU ROP / BOB

Tulokset 2007 / Results 2007

19.05.2007 Rauma FI, Markku Mähönen FI ROP / BOB

Takaisin / Back

 


kennel Furahan, om Helena Myyryläinen

Tulokset 2006 / Results 2006

17.06.2006 Tuusula FI (Finnish Basenji Specialty), Catherine Wright GB BIS

Tulokset 2005 / Results 2005

15.05.2005 Tallinna EE, Saija Juutilainen FI ROP / BOB

Tulokset 2004 / Results 2004

02.10.2004 Oulu FI, Kari Järvinen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3
29.08.2004 Heinola FI, László Erdös HUN ROP / BOB
10.07.2004 Mikkeli FI, Annamaria Tarjan HUN ROP / BOB

Tulokset 2003 / Results 2003

26.04.2003 Lahti FI, Allan Pepper CAN ROP / BOB

Tulokset 2000 / Results 2000

09.-10.09.2000 Vihti FI, Miklos Farkashazi HUN ROP, BIS3 / BOB, BIS3

Tulokset 1999 / Results 1999

31.10.1999 Helsinki FI, Norman Ziman GB ROP / BOB
30.05.1999 Rauma FI, Matti Tuominen FI ROP / BOB
22.-23.05.1999 Joensuu FI, Moa Persson SWE ROP / BOB
13.05.1999 Orimattila FI, Rainer Vuorinen FI ROP, BIS2 / BOB ,BIS2

Takaisin / Back


kennel Goldraisin, om. Tove Wegelius

Tulokset 1999 / Results 1999

12.06.1999 Majvik FI (Finnish Basenji Specialty), Irene Terry GB BIS

Takaisin / Back

 


kennel Hanishan, om. Hanni Joronen

Tulokset 2017 / Results 2017

09.12.2017 Helsinki FI, David Allen ES ROP / BOB

Tulokset 2015 / Results 2015

27.06.2015 Kouvola FI, Kalvo Kriisk EE ROP, BIS4 / BOB, BIS4

Tulokset 2014 / Results 2014

19.07.2014 Helsinki FI, Barbara Brooker UK ROP / BOB
16.08.2014 Valkeakoski FI, Augustin Ionescu RO ROP / BOB

Tulokset 2011 / Results 2011

18.09.2011 Tampere FI, Stephen Wheeler SE ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2010 / Results 2010

05.-06.06.2010 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Säde Hohteri FI BIS
18.09.2010 Lahti FI, Fernando Madeira Rodrigues PT ROP / BOB

Tulokset 2007 / Results 2007

16.09.2007 Hyvinkää FI, Rita Kadike-Skadina LV ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2006 / Results 2006

23.07.2006 Pöytyä FI, Raisa Savander FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Takaisin / Back


kennel Hi-Lite, om. Hanna-Leena ja Janne Kyttä

Tulokset 2020 / Results 2020

12.01.2020 Kajaani FI, Juha Putkonen FI ROP / BOB
02.08.2020 Isokyrö FI, Paavo Mattila FI ROP / BOB

Tulokset 2019 / Results 2019

06.10.2019 Hämeenlinna FI, Maire Tônurist EE ROP / BOB
26.10.2019 Seinäjoki FI, Gabriela Veiga PT ROP / BOB
10.11.2019 Jyväskylä FI, Leni Finne FI ROP / BOB

Tulokset 2018 / Results 2018

20.05.2018 Hamina FI, Reino Korpela FI ROP / BOB

Tulokset 2016 / Results 2016

11.12.2016 Helsinki FI, Maire Tönurist EE ROP
BOB

Tulokset 2015 / Results 2015

21.03.2015 Lahti FI, Arne Foss NO ROP / BOB

Tulokset 2014 / Results 2014

26.07.2014 Helsinki FI, Hana Petrusova CZ ROP / BOB
01.08.2014 Kuopio FI, Heidi Kirschbichler AT ROP / BOB
02.08.2014 Kuopio FI, Monique Van Bremt BE ROP / BOB
03.08.2014 Kuopio FI, Marianne Baden DK ROP / BOB
26.10.2014 Seinäjoki FI, Geir Nordahl Pedersen NL ROP / BOB
09.11.2014 Jyväskylä FI, Hans Lehtinen FI ROP / BOB

Tulokset 2013 / Results 2013

16.11.2013 Jyväskylä FI, Viva Maria Soleckyj-Szpunar PL ROP / BOB
26.10.2013 Lahti FI, Tatjana Urek SI ROP/BOB
31.08.2013 Mäntyharju FI, Maija Mäkinen FI ROP/BOB
17.08.2013 Kouvola FI, Astrid Lundava EE ROP / BOB
04.08.2013 Iisalmi FI, Elina Haapaniemi FI ROP, BIS1/BOB, BIS1
15.-16.06.2013 Karjalohja FI, Leila Kärkäs FI BIS
25.05.2013 Kuopio FI, Theo Leenen BE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
04.05.2013 Tampere FI, Ronald W James GB ROP / BOB
27.04.2013 Lahti FI, Barbara Ruth Smith SE ROP / BOB
13.04.2013 Tallinna EE, Jussi Liimatainen FI ROP / BOB

Tulokset 2012 / Results 2012

11.11.2012 Jyväskylä FI, Eddie Patterson IE ROP / BOB
08.12.2012 Helsinki FI, Christian Leneuf FR ROP / BOB
09.12.2012 Helsinki FI, Hans Lehtinen FI ROP / BOB

Takaisin / Back

 


kennel Kanjaras, om. Anne Ollgren

Tulokset 2014 / Results 2014

07.-08.06.2014 Karjalohja FI, Sally Wallis UK BIS

Tulokset 2012 / Results 2012

28.04.2012 Lahti FI, Anneli Pukkila FI ROP / BOB

Tulokset 2011 / Results 2011

07.05.2011 Tampere FI, Eva Greg ZA ROP, BIS3 / BOB, BIS3
03.07.2011 Karjaa FI, Leila Kärkäs FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
21.08.2011 Heinola FI, Jens Utke Ramsing DK ROP, BIS1 / BOB, BIS1
27.08.2011 Tervakoski FI, Frank Kane GB ROP / BOB
03.12.2011 Helsinki FI, Säde Hohteri FI ROP / BOB

Tulokset 2010 / Results 2010

28.08.2010 Tervakoski FI, Gunnel Holm FI ROP / BOB
05.09.2010 Helsinki FI, A. Th. Stuifbergen-Hoetjes NL ROP / BOB
12.09.2010 Porvoo FI, Giuliano Biasiolo IT ROP / BOB
11.12.2010 Helsinki FI, Tuula Savolainen FI ROP / BOB

Tulokset 2009 / Results 2009

13.12.2009 Helsinki FI , Matti Tuominen FI ROP / BOB
23.08.2009 Heinola FI , Igor Selimovic HR ROP / BOB
13.-14.06.2009 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Kay Eldred AU BIS

Tulokset 2008 / Results 2008

02.08.2008 Kuopio FI, Ove Gertmundsson SWE ROP / BOB
29.06.2008 Järvenpää FI, Leila Kärkäs FI ROP / BOB
28.06.2008 Järvenpää FI, Markku Mähönen FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
26.04.2008 Lahti FI, Anita Whitmarsh SWE ROP, BIS1 / BOB, BIS1
15.03.2008 Tampere FI, Orietta Zilli IT ROP / BOB

Tulokset 2007 / Results 2007

08.12.2007 Helsinki FI, Ben Reynolds-Frost GB ROP / BOB
27.10.2007 Lahti FI, Sharron Taylor AUS ROP, BIS2 / BOB, BIS2
02.09.2007 Vantaa FI, Saija Juutilainen FI ROP / BOB
26.05.2007 Helsinki FI, Saija Juutilainen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3

Tulokset 2006 / Results 2006

28.05.2006 Järvenpää FI, Zivile Povilaitiene LTU ROP / BOB
15.04.2006 Lappeenranta FI, Saija Juutilainen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3

Tulokset 2005 / Results 2005

18.12.2005 Helsinki FI, Leila Kärkäs FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
31.07.2005 Pori FI, David Wong AUS ROP / BOB
24.07.2005 Helsinki FI (Finnish Basenji Specialty), Sandra Bridges USA BIS
23.07.2005 Vantaa FI, Tuula Savolainen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3
02.07.2005 Tuusula FI, Kurt Nilsson SWE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
24.04.2005 Lahti FI, Simon Parsons GB ROP, BIS4 / BOB, BIS4
19.03.2005 Tampere FI, Pierre Derouet FRA ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Tulokset 2004 / Results 2004

20.11.2004 Jyväskylä FI, Nils-Arne Törnlöv SWE ROP / BOB

Takaisin / Back


kennel Mandeville, om. Leila Kärkäs

Tulokset 2001 / Results 2001

24.06.2001 Portoroz SLO, Rita van Mechellen-Reyniers B BIS3
16.06.2001 Klagenfurt ÖST, Libuse Ubrova CZ BIS1

Tulokset 2000 / Results 2000

22.-25.06.2000 Milano IT (World Winner Show), Enrico Adinolfi IT BIS3
17.06.2000 Portoroz SLO, Vibor Jezek CRO BIS1

Takaisin / Back


kennel Orange Pips om. Henna Kettunen

Tulokset 2016 / Results 2016

30.04.2016 Kouvola FI, Esa Ruotsalainen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3

Tulokset 2015 / Results 2015

07.02.2015 Virolahti FI, Maija Sylgren FI ROP / BOB
05.04.2015 Imatra FI, Unto Timonen FI ROP / BOB
13.06.2015 Iitti FI, Maija Sylgren FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4

Tulokset 2014 / Results 2014

01.05.2014 Lahti FI, Danielle Dryburgh AU ROP, BIS2 / BOB, BIS2
29.03.2014 Kerimäki FI, Esa Ruotsalainen FI ROP / BOB
06.09.2014 Äänekoski FI, Säde Hohteri FI ROP / BOB

Tulokset 2013 / Results 2013

01.05.2013 Lahti/Hollola FI, Harry Tast FI ROP / BOB
25.08.2013 Luumäki FI, Markku Mähönen FI ROP, BIS2 / BOB, BIG2

Tulokset 2012 / Results 2012

01.05.2012 Hollola FI, Maija Mäkinen FI ROP / BOB
26.08.2012 Luumäki FI, Harto Stockmari FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Takaisin / Back


kennel Pepparson's om. Virpi Säynevirta

Tulokset 2004 / Results 2004

07.11.2004 Hyvinkää FI, Esko Nummijärvi FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Takaisin / Back


kennel Perrada Unican om. Heidi Kortesalo

Tulokset 2017 / Results 2017

25.03.2017 Lahti FI, Ben Reynolds-Frost GB ROP / BOB

Tulokset 2006 / Results 2006

06.05.2006 Turenki FI, Anneli Sutela FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2004 / Results 2004

03.10.2004 Tampere FI, Rose-Mary Emery SE ROP, BIS3 / BOB, BIS3

Takaisin / Back


kennel Rosone's om. Pirjo Rossi-Salmi

Tulokset 2014 / Results 2014

07.09.2014 Helsinki FI, Gyorgy Tesics HU ROP / BOB

Takaisin / Back


kennel Sternhimmels, om. Anneli Pukkila

Tulokset 2019 / Results 2019

30.06.2019 Hartola FI, Tuire Okkola FI BIS

Tulokset 2017 / Results 2017

08.12.2017 Helsinki FI, Rainer Vuorinen FI ROP / BOB

Tulokset 2016 / Results 2016

12.11.2016 Jyväskylä FI, Elina Haapaniemi FI ROP / BOB
13.11.2016 Jyväskylä FI, Harri Lehkonen FI ROP / BOB
10.12.2016 Helsinki FI, Perttu Ståhlberg FI ROP / BOB

Tulokset 2015 / Results 2015

05.12.2015 Helsinki FI, Esa Ruotsalainen FI ROP / BOB
06.12.2015 Helsinki FI, Jussi Liimatainen FI ROP / BOB

Tulokset 2014 / Results 2014

27.04.2014 Lahti FI, Matti Tuominen FI ROP / BOB
03.05.2014 Tampere FI, Rainer Vuorinen FI ROP / BOB
10.05.2014 Hamina FI, Sofie Lönn SE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
11.05.2014 Helsinki FI, Mark Cocozza GB ROP / BOB
09.08.2014 Helsinki FI MV-14, Johan Juslin FI ROP / BOB

Tulokset 2013 / Results 2013

12.05.2013 Helsinki FI, Jean Westren IE ROP / BOB
28.07.2013 Helsinki FI, Irene Terry GB ROP / BOB
08.09.2013 Vantaa FI, Leni Finne FI ROP / BOB
05.10. 2013 Hämeenlinna/Tuulos FI, Kirsi Honkanen FI ROP / BOB
13.12.2013 Helsinki FI, Outi Piisi-Putta FI ROP / BOB
14.12.2013 Helsinki FI, Jadranka Mijatovic HR ROP / BOB
15.12.2013 Helsinki FI, Magnus Hagstedt SE ROP / BOB

Tulokset 2012 / Results 2012

21.01.2012 Turku FI, Jocelyne Gagne CA ROP / BOB
12.05.2012 Hamina FI, Arne Foss NO ROP, BIS3 / BOB, BIS3
13.05.2012 Tampere FI, Juha Putkonen FI ROP / BOB
09.-10.06.2012 Nurmijärvi FI, Christian Jouanchicot FR BIS
22.07.2012 Helsinki FI, Martin Sanders UK ROP, BIS4 / BOB, BIS4
28.07.2012 Pori FI, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa FI ROP / BOB
11.08.2012 Helsinki FI, Andras Polgar PL ROP / BOB
25.08.2012 Tervakoski FI, Maija Mäkinen FI ROP / BOB
02.09.2012 Helsinki FI, Anne MacDonald GB ROP, BIS3 / BOB, BIS3
08.09.2012 Porvoo FI, Sylvie Desserne FR ROP / BOB
06.10.2012 Tuulos FI, Nadjia Timmermans-Kadenko NL ROP / BOB
20.10.2012 Turku FI, Margaret Martin IE ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2011 / Results 2011

22.01.2011 Turku FI, Tapio Eerola FI ROP / BOB
21.05.2011 Hamina FI, Robert Bümel AT ROP / BOB
19.06.2011 Kotka FI, Michael Leonard IE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
24.07.2011 Helsinki FI, Hans Almgren SE ROP / BOB
13.08.2011 Valkeakoski FI, Gert Christensen DK ROP, BIS4 / BOB, BIS4
20.08.2011 Kouvola FI, Viva-Maria Soleckyj Spunar PL ROP / BOB
04.09.2011 Vantaa FI, Augustin Ionescu RO ROP / BOB
04.12.2011 Helsinki FI, Gerard Cox GB ROP / BOB

Tulokset 2010 / Results 2010

31.10.2010 Lahti FI, Anca Guira RO ROP / BOB
24.07.2010 Helsinki FI, Jarmo Vuorinen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3
20.06.2010 Kotka FI, Tino Pehar HR ROP, BIS2 / BOB, BIS2
30.05.2010 Joensuu FI, Harry Tast FI ROP / BOB
29.05.2010 Joensuu FI, Pekka Teini FI ROP / BOB
23.05.2010 Helsinki FI, Brenda Banbury GB ROP / BOB
23.01.2010 Turku FI, Rony Doedijngs NL ROP / BOB

Tulokset 2009 / Results 2009

13.09.2009 Porvoo FI, Rita Reyniers BE ROP / BOB
29.08.2009 Tervakoski FI, Geir Nordahl Pedersen NO ROP / BOB
16.08.2009 Joensuu FI, Ove Germundsson SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
15.08.2009 Joensuu FI, Maija Mäkinen FI ROP / BOB
01.08.2009 Pori FI, Carlos F Renau ES ROP / BOB
26.07.2009 Helsinki FI, Ronald W James GB ROP / BOB
25.07.2009 Mikkeli FI, Stefan Sinko SL ROP, BIS2 / BOB, BIS2
12.07.2009 Karjaa FI, Susanne Wendell FI ROP / BOB
05.07.2009 Kokkola FI, Rouli Kanzou GR ROP, BIS2 / BOB, BIS2
25.04.2009 Vaasa FI, Sharon Sakson USA ROP, BIS3 / BOB, BIS3

Tulokset 2008 / Results 2008

14.12.2008 Helsinki FI, Espen Engh NO ROP / BOB
06.09.2008 Helsinki FI, Dagmar Pordham GB ROP, BIS3 / BOB, BIS3
24.08.2008 Hämeenlinna FI, Sonia Bellan-Falletti IT ROP / BOB
17.08.2008 Heinola FI, Laszlo Erdös HU ROP / BOB
16.08.2008 Kouvola FI, Annamaria Tarjan HU ROP / BOB
05.07.2008 Almare-Stäket SE, Damara Bolte USA ROP / BOB
14.06.2008 Kotka FI, Steven H Seymour AUS ROP / BOB
07-08.06.2008 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Hans Lehtinen FI BIS
25.05.2008 Hamina FI, Markku Mähönen FI ROP / BOB
20.04.2008 Jyväskylä FI, Kari Järvinen FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2007 / Results 2007

18.11.2007 Jyväskylä FI, Tom Johnston GB ROP / BOB
26.10.2007 Seinäjoki FI, Bengt-Åke Bogren SE ROP / BOB
17.06.2007 Kotka FI, Paula Rekiranta FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
09-10.06.2007 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Jill Avis GB BIS
13.05.2007 Hamina FI, Ligita Zake LV ROP, BIS3 / BOB, BIS3
29.04.2007 Lahti FI, Annukka Paloheimo FI ROP / BOB
24.03.2007 Tampere FI, Greg Eva RSA ROP / BOB
28.01.2007 Turku FI, Jarmo Vuorinen FI ROP / BOB

Tulokset 2006 / Results 2006

10.12.2006 Helsinki FI, Janusz Opara POL ROP / BOB
18.11.2006 Jyväskylä FIN, Chantal Mery F ROP, BIS1 / BOB, BIS1
05.11.2006 Seinäjoki FI, Agneta Kappers SE ROP / BOB
07.10.2006 Oulu FI, Blaz Kavcic SLO ROP, BIS4 / BOB, BIS4
10.09.2006 Porvoo FI, Paula Heikkinen-Lehkonen FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
03.09.2006 Helsinki FI, Philip John IND ROP, BIS3 / BOB, BIS3
19.08.2006 Kouvola FI, Mona K. Selbach NO ROP, BIS4 / BOB, BIS4
05.08.2006 Kuopio FI, Kenneth Stevenson IRL ROP / BOB
30.07.2006 Mikkeli FI, Unto Timonen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3
29.07.2006 Kotka FI, Frank Kane GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1
23.07.2006 Mäntsälä FI, Tuula Savolainen FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
16.07.2006 Helsinki FI, Anita Lindroos SE ROP / BOB
10.06.2006 Helsinki FI, Adrian Landarte URG ROP / BOB
20.05.2006 Helsinki FI, Sylvie Desserne F ROP, BIS1 / BOB, BIS1
23.04.2006 Lahti FI, Manuel Loureiro Borges POR ROP / BOB
18.03.2006 Tampere FI, Steven Seymour AUS ROP, BIS3 / BOB, BIS3
22.01.2006 Turku FI, Paul Singleton GB ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Tulokset 2005 / Results 2005

17.12.2005 Helsinki FI, Jeffrey Horswell GB ROP / BOB
19.11.2005 Jyväskylä FI, Arne Foss NO ROP, BIS2 / BOB, BIS2
01.10.2005 Oulu FI, Kari Engh NO ROP, BIS2 / BOB, BIS2
11.09.2005 Kotka FI, Ewa Nielsen SE ROP / BOB
04.09.2005 Vantaa FI, Gillian McDowell IRL ROP, BIS1 / BOB, BIS1
27.08.2005 Kouvola FI, Riitta Lahtovaara FI ROP / BOB
20.08.2005 Hämeenlinna FI, Unto Timonen FI ROP / BOB
14.08.2005 Aura FI, Riitta Lahtovaara FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
13.08.2005 Valkeakoski FI, Ann Arch GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1
17.07.2005 Nivala FI, Marja Talvitie FI ROP ( BOB
19.06.2005 Kotka FI, Göran Bodegård SE ROP, BIS1 / BOB, BIS1
18.06.2005 Saarijärvi FI, Soile Bister FI ROP / BOB
04.06.2005 Tervakoski FI, Annette Bystrup DK ROP / BOB
22.05.2005 Hamina FI, J.A.U. Yrjölä FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
21.05.2005 Helsinki FI, Tuula Savolainen FI ROP / BOB
30.01.2005 Turku FI, Dagmar Kenis-Pordham GB ROP, BIS4 / BOB, BIS4
08.01.2005 Kajaani FI, Paula Rekiranta FI ROP / BOB

Tulokset 2004 / Results 2004

05.12.2004 Helsinki FI, Rainer Vuorinen FI ROP / BOB
24.10.2004 Seinäjoki FI, Marja Talvitie FI ROP / BOB
23.10.2004 Seinäjoki FI, Paula Rekiranta FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
12.09.2004 Tampere FI, Herman Bürk D ROP, BIS2 / BOB, BIS2
12.09.2004 Tampere FI, Mario Knoll BRA ROP, BIS3
BOB, BIS3
28.08.2004 Kouvola FI, Leni Nousiainen FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3
21.08.2004 Tervakoski FI, Agneta Kappers SE ROP / BOB
08.08.2004 Kuopio FI, Moa Persson SE ROP / BOB
07.08.2004 Kuopio FI, Agnes Ganami ISR ROP / BOB
24.07.2004 Helsinki FI, Ben Nolan Dale USA ROP, BIS1 / BOB, BIS1
17.07.2004 Orivesi FI, Leif Lehmann-Jörgenssen DK ROP / BOB
20.06.2004 Kotka FI, Ben Reynolds-Frost GB ROP / BOB
30.05.2004 Tuusula FI (Finnish Basenji Specialty), Kari Järvinen FI BIS
22.05.2004 Helsinki FI, Säde Hohteri FI ROP / BOB
15.05.2004 Mynämäki FI, Soile Bister FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
25.04.2004 Lahti FI, Myrna Shiboleth ISR ROP / BOB
10.04.2004 Lappeenranta FI, Eva Ekstam NZL ROP, BIS1 / BOB, BIS1
20.03.2004 Tampere FI, Elina Tan-Hietalahti FI ROP / BOB
14.02.2004 Imatra FI, Monique van Brempt BE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
24.01.2004 Turku FI, Phyllis Poduschka-Aigner ÖST ROP / BOB

Tulokset 2003 / Results 2003

14.12.2003 Tukholma SE, Norman Huidobro-Corbett SPA ROP / BOB
06.12.2003 Helsinki FI, Unto Timonen FI ROP / BOB
16.11.2003 Jyväskylä FI, Ronald James GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1
26.10.2003 Seinäjoki FI, Manuel Loureiro Borges POR ROP, BIS2 / BOB, BIS2
25.10.2003 Seinäjoki FI, Gunnel Holm FI ROP / BOB
19.10.2003 Oulu FI, August de Wilde BE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
13.09.2003 Porvoo FI, Brenda Banbury GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1
24.08.2003 Heinola FI, Joyce O'Connor IRL ROP, BIS2 / BOB, BIS2
17.08.2003 Vaasa FI, Mona K Selbach NO ROP, BIS1 / BOB, BIS1
09.08.2003 Hämeenlinna FI, Marija Kavcic SLO ROP, BIS1 / BOB, BIS1
03.08.2003 Rauma FI, Agnes Ganami ISR ROP, BIS1 / BOB, BIS1
27.07.2003 Mikkeli FI, David Wong AUS ROP, BIS2 / BOB, BIS2
19.07.2003 Vadstena SE, Siegfried Peter D ROP / BOB
18.07.2003 Vadstena SE, Robert Smith USA ROP / BOB
17.07.2003 Vadstena SE, Larry Yuen MAL ROP / BOB
16.07.2003 Vadstena SE, Jackie Perry THA ROP / BOB
13.07.2003 Hyvinkää FI, Anita Witmarsh SE ROP / BOB
12.07.2003 Jyväskylä FI, Anita Gielisse NL ROP, BIS2 / BOB, BIS2
06.07.2003 Tuusula FI (Finnish Basenji Specialty), Robert Cole CAN BIS
28.06.2003 Kolmården SE (Swedish Basenji Specialty), Janusz Opara POL BIS
24.05.2003 Helsinki FI, Siegfried Peter DE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
17.05.2003 Hamina FI, Hans Almgren SE ROP, BIS4 / BOB, BIS4
15.03.2003 Tampere FI, Jean-Louis Grünheid F ROP, BIS1 / BOB, BIS1
16.02.2003 Imatra FI, Zafra Sirik ISR ROP, BIS2 / BOB, BIS2
26.01.2003 Turku FI, Marion Spavin GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2002 / Results 2002

08.12.2002 Helsinki FI, Elina Tan-Hietalahti FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
16.11.2002 Jyväskylä FI, Markku Mähönen FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
13.10.2002 Oulu FI, Paavo Mattila FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
15.09.2002 Porvoo FI, Guy Mancencal F ROP, BIS3 / BOB, BIS3
07.09.2002 Helsinki FI, Paul Stanton SE ROP, BIS1 / BOB, BIS1
25.08.2002 Heinola FI, Diane Baillie AUS ROP, BIS2 / BOB, BIS2
24.08.2002 Kouvola FI, August de Wilde BE ROP / BOB
03.08.2002 Valkeakoski FI, Mona K. Selbach NO ROP, BIS4 / BOB, BIS4
28.07.2002 Rauma FI, Berit Foss NO ROP, BIS1 / BOB, BIS1
20.07.2002 Helsinki FI, Moa Persson SE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
30.06.2002 Lövudden SWE (Swedish Basenji Specialty), John Forbes AUS BIS
09.06.2002 Hyvinkää Fin Lynne Schanzle USA ROP, BIS2 / BOB, BIS2
08.06.2002 Majvik (Finnish Basenji Specialty), Magnus Hagstedt SE BIS
02.06.2002 Tuusula FI, Anneli Sutela FI ROP, BIS3 / BOB, BIS3
26.05.2002 Hamina FI, Matti Tuominen FI ROP, BIS5 / BOB, BIS5
25.05.2002 Joensuu FI, Åke Cronander SE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
19.05.2002 Pori FI, Brenda Banbury GB ROP, BIS2 / BOB, BIS2
18.05.2002 Helsinki FI, Chantal Merý F ROP / BOB
05.05.2002 Hyvinkää FI, Raisa Savander FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
27.04.2002 Lahti FI, Lydia Erhart NL ROP, BIS2 / BOB, BIS2
30.03.2002 Lappeenranta FI, Leila Kärkäs FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
16.02.2002 Imatra FI, Lisbeth Mach CH ROP, BIS5 / BOB, BIS5
05.01.2002 Kajaani FI, Erkki Tuominen FI ROP / BOB

Tulokset 2001 / Results 2001

08.12.2001 Helsinki FI, Davor Javor CRO ROP / BOB
18.11.2001 Jyväskylä FI, Lisbeth Campbell NO ROP, BIS1 / BOB, BIS1
30.09.2001 Hyvinkää FI, Per-Erik Wallin SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
09.09.2001 Porvoo FI, Guy Mansencal F ROP, BIS1 / BOB, BIS1
01.09.2001 Espoo FI, Patti Widick Neale USA ROP / BOB
26.08.2001 Orivesi FI, Marja Talvitie FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
19.08.2001 Heinola FI, Anneli Sutela FI ROP / BOB
18.08.2001 Kouvola FI, Elina Tan-Hietalahti FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
05.08.2001 Kuopio FI, Tuula Hämäläinen FI ROP / BOB
04.08.2001 Mäntyharju FI, Pirkko Konttinen FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
28.07.2001 Pori FI, Gunnel Holm FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
22.07.2001 Forssa FI, Folke Isaksson DK ROP, BIS1 / BOB, BIS1
15.07.2001 Vantaa FI, Ramon Pódesta CHI ROP / BOB
12.07.2001 Tuusula FI, Heidi Kirschbichler ÖST ROP / BOB
17.06.2001 Harasjömåla SE (Swedish Basenji Specialty, Siegfried Peter DE BIS
10.06.2001 Tampere FI, Pirkko Konttinen FI ROP / BOB
03.06.2001 Tuusula FI, Olav Hedne NO ROP / BOB
27.05.2001 Majvik (Finnish Basenji Specialty), Irene Horner GB BIS
26.05.2001 Helsinki FI, Rose-Marie Emery SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2
19.05.2001 Hamina FI, Carlos Fernandez Renau SPA ROP, BIS2 / BOB, BIS2
28.04.2001 Lahti FI, Hans Lehtinen FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
14.04.2001 Lappeenranta FI, Åke Cronander SE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
17.-18.03.2001 Tampere FI, Hermann Bürk DE ROP, BIS4 / BOB, BIS4
20.-21.01.2001 Turku FI, Angel Garach Domech SPA ROP / BOB

Tulokset 2000 / Results 2000

02.-03.12.2000 Helsinki FI, Kristina Sahlström SE ROP / BOB
18.-19.11.2000 Jyväskylä FI, Anders Cederström SE ROP / BOB
04.11.2000 Lahti FI, Hans Lehtinen FI ROP / BOB
21.10.2000 Oulu FI, Matti Tuominen FI ROP / BOB
16.-17.09.2000 Maarianhamina FI, Agnes Ganami-Kertes ISR ROP, BIS1 / BOB, BIS1
02.-03.09.2000 Helsinki FI, Heidi Kirschbichler ÖST ROP, BIS1 / BOB, BIS1
20.08.2000 Heinola FI, Carlos Fernandez Renau SPA ROP, BIS1 / BOB, BIS1
05.-06.08.2000 Raisio FI, Joao Vieira Lisboa POR ROP, BIS1 / BOB, BIS1
16.07.2000 Helsinki FI, Ing-Marie Hagelin SE ROP / BOB
02.07.2000 Mäntsälä FI, Hanne Laine Jensen DK ROP, BIS1 / BOB, BIS1
18.06.2000 Karjaa Fin , Gillian McDowell IRL ROP, BIS1 / BOB, BIS1
18.06.2000 Avesta SE , Per Erik Wallin SE ROP / BOB
17.06.2000 Hestra SE (Swedish Basenji Specialty), E.A. 'Bunty' Bowers GB BIS
11.06.2000 Salo FI, Heidi Kirschbichler ÖST ROP / BOB
10.06.2000 Majvik FI (Finnish Basenji Specialty), Rainer Vuorinen FI BIS
27.05.2000 Tuusula FI, Marja Talvitie FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
20.-21.05.2000 Rauma FI, Birgitta Svarstad SE ROP, BIS3 / BOB, BIS3
20.-21.05.2000 Hamina FI, Joao Vieire Lisboa POR ROP / BOB
07.05.2000 Hyvinkää FI, Helge Lie NO ROP, BIS2 / BOB, BIS2
29.-30.04.2000 Lahti FI, Anneli Sutela FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
08.-09.04.2000 Vaasa FI, Folke Isaksson SE ROP, BIS1 / BOB, BIS1
18.-19.03.2000 Tampere FI, Petru Muntean ROM ROP, BIS3 / BOB, BIS3
12.02.2000 Imatra FI, Paula Heikkinen-Lehkonen FI ROP / BOB
22.01.2000 Turku FI, Magnus Hagstedt SE ROP / BOB

Tulokset 1999 / Results 1999

13.11.1999 Hyvinkää FI, Per Svarstad SE ROP, BIS1 / BOB, BIS1
02.10.1999 Oulu FiI, Göran Bodegård SE ROP, BIS4 / BOB, BIS4
11.-12.09.1999 Porvoo Fin , Birgitta Svarstad SE ROP, BIS1 / BOB, BIS1
28.08.1999 Forssa FI, Leif Lehmann Jörgensen DK ROP, BIS3 / BOB, BIS3
22.08.1999 Heinola FI, Britt-Marianne Ouchterlony SE ROP, BIS4 / BOB, BIS4
21.08.1999 Kouvola FI, Janusz Opara PL ROP, BIS1 / BOB, BIS1
14.-15.08.1999 Turku FI, Frank Christiansen DK ROP / BOB
01.08.1999 Kotka FI, Rodi Hubenthal NO ROP, BIS3 / BOB, BIS3
31.07.-01.08.1999 Valkeakoski FI, Freddie Klindrup DK ROP, BIS3 / BOB, BIS3
17.-18.07.1999 Vantaa FI, Marion Spavin GB ROP / BOB
17.-18.07.1999 Ylivieska FI, Leif-Herman Wilberg NO ROP / BOB
11.07.1999 Hyvinkää FI, Ben Reynolds-Frost GB ROP / BOB
03.-04.07.1999 Hämeenlinna FI, Miklos Levente HU ROP, BIS2 / BOB, BIS2
22.-23.05.1999 Helsinki FI, Simon Parsons GB ROP, BIS5 / BOB, BIS5
15.05.1999 Hamina FI, Tina Permo SE ROP / BOB
24.-25.04.1999 Lahti FI, Tuula Hämäläinen FI ROP, BIS4 / BOB, BIS4
02.-04.04.1999 Lappeenranta FI, Knut-Sigurd Willberg NO ROP, BIS2 / BOB, BIS2
20.-21.03.1999 Tampere FI, Ralf Campbell NO ROP / BOB
20.02.1999 Jyväskylä FI, Marja Talvitie FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
23.01.1999 Turku FI, Jane Wilson Stringer GB ROP, BIS3 / BOB, BIS3
09.01.1999 Kajaani FI, Giuseppe Alessandra IT ROP / BOB

Takaisin / Back


kennel Vanguardian om. Anni Toikka

Tulokset 2017 / Results 2017

30.09.2017 Eckerö FI, Gabriela Ridarcikova SL ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Takaisin / Back


JÄLKELÄISLUOKAT - PROGENY CLASSES

Vuodesta 2003 lähtien jälkeläisluokka on esitetty vain basenjien erikoisnäyttelyssä.
Since 2003 has Progeny Class exhibited only in Basenji Specialty.


FI CH, DVM-05
Ajibu American Pie

Tulokset 2007 / Results 2007

09.-10.06.2007 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Jill Avis GB BIS

Takaisin / Back


FI CH, FI LC CH, DVM-07
Ajibu Cool Cat

Tulokset 2016 / Results 2016

11.-12.06.2016 Kärkölä FI (Finnish Basenji Specialty), Jarmo Vuorinen FI BIS

Tulokset 2014 / Results 2014

07.-08.06.2014 Karjalohja FI (Finnish Basenji Specialty), Sally Wallis GB BIS

Tulokset 2012 / Results 2012

09.-10.06.2012 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Christian Jouanchicot FR BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & DK CH, NORDW-97, FIW-97, EUW-97, KBHW-97
Borasus Juel of the Sun

Tulokset 2002/ Results 2002

05.05.2002 Hyvinkää FI, Raisa Savander FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Tulokset 2001 / Results 2001

08.12.2001 Helsinki FI, Davor Javor CRO ROP / BOB
17.-18.03.2001 Tampere FI, Hermann Bürk DE ROP / BOB

Tulokset 1999 / Results 1999

29.08.1999 Helsinki FI, Michael Quinney GB ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Takaisin / Back


FI CH
Furahan Safina

Tulokset 2001 / Results 2001

18.11.2001 Jyväskylä FI, Lisbeth Campbell NO ROP / BOB

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & EE CH
Furahan Ungama Upendo

Tulokset 2002 / Results 2002

15.09.2002 Porvoo FI, Guy Mancencal F ROP / BOB

Takaisin / Back


FI CH
Hanishan Tumaini Sharab

Tulokset 2006 / Results 2006

17.06.2006 Tuusula FI (Finnish Basenji Specialty), Catherine Wright GB BIS

Takaisin / Back


FI CH, FIW-01, EUW-05
Helios Blaze O'Glory

Tulokset 2005 / Results 2005

24.07.2005 Helsinki FI (Finnish Basenji Specialty), Sandra Bridges USA BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & NO & SE & EE CH, FIJW-01
Kanjaras Kianga

Tulokset 2010 / Results 2010

05.-06.06.2010 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Säde Hohteri FI BIS

Tulokset 2009 / Results 2009

13-14.06.2009 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Kay Eldred AU BIS

Tulokset 2008 / Results 2008

07-08.06.2008 Nurmijärvi FI (Finnish Basenji Specialty), Hans Lehtinen FI BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & DK CH
Pukkanut Midnight Sun

Tulokset 2004 / Results 2004

30.05.2004 Tuusula FI (Finnish Basenji Specialty), Kari Järvinen Fin BIS

Tulokset 2002 / Results 2002

13.10.2002 Oulu FI, Paavo Mattila FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1
25.08.2002 Heinola FI, Diane Baillie AUS ROP / BOB
09.06.2002 Hyvinkää FI, Lynne Schanzle USA ROP, BIS1 / BOB, BIS1
18.05.2002 Helsinki FI, Chantal Merý F ROP, BIS2 / BOB, BIS2
27.04.2002 Lahti FI, Lydia Erhart NL ROP, BIS2 / BOB, BIS2
30.03.2002 Lappeenranta FI, Leila Kärkäs FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & NO & DK & EE CH, WW-95, BEW-95, FIW-94, PLSG-93
Sternhimmels Ich Bin's

Tulokset 2000 / Results 2000

10.06.2000 Majvik FI (Finnish Basenji Specialty), Rainer Vuorinen FI BIS

Tulokset 1999 / Results 1999

03.-04.07.1999 Hämeenlinna FI, Miklos Levente HU ROP, BIS4 / BOB, BIS4
22.-23.05.1999 Helsinki FI, Simon Parsons GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1
20.-21.03.1999 Tampere FI, Ralf Campbell NO ROP, BIS2 / BOB, BIS2
23.01.1999 Turku Fin , Jane Wilson Stringer GB ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & NO & EE & RU CH, WW-94
Sternhimmels Jedoch Jenna

Tulokset 2000 / Results 2000

20.-21.01.2000 Turku FI, Angel Garach Domech SPA ROP / BOB

Tulokset 1999 / Results 1999

14.-15.08.1999 Turku FI, Frank Christiansen DK ROP, BIS1 / BOB, BIS1
12.06.1999 Majvik FI (Finnish Basenji Specialty), Irene Terry GB BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & NO & DK CH, FIW-96
Sternhimmels Liebe Lenore

Tulokset 2003 / Results 2003

06.07.2003 Tuusula FI (Finnish Basenji Specialty), Robert Cole CAN BIS

Tulokset 2002 / Results 2002

08.06.2002 Majvik FI (Finnish Basenji Specialty), Magnus Hagstedt SE BIS

Tulokset 2001 / Results 2001

26.05.2001 Majvik FI (Finnish Basenji Specialty), Irene Horner GB BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & NO & DK & EE CH, FIW-98, EEW-00
Sternhimmels Nomen Est Omen

Tulokset 2000 / Results 2000

02.-03.12.2000 Helsinki FI, Kristina Sahlström SE ROP / BOB

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & DK & SE & NO CH, NOW-02
Wazazi Grand Crusader

Tulokset 2005 / Results 2005

02.-03.07.2005 Motala SE (Swedish Basenji Specialty), Christian Jouanchicot F BIS

Tulokset 2002 / Results 2002

16.11.2002 Jyväskylä FI, Markku Mähönen FI ROP / BOB
27.10.2002 Seinäjoki FI, Nils Molin SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & SE & EE & RU & NO & DK CH, WW-98, VMR-02, VMM-02, KbhW-03
Wazazi Made of Gold

Tulokset 2000 / Results 2000

18.-19.11.2000 Jyväskylä FI, Anders Cederström SE ROP / BOB
22.01.2000 Turku FI, Magnus Hagstedt SE ROP / BOB

Takaisin / Back


C.I.B & NORD & FI & DK & SE & EE CH, EE JCH, TLNJW-12, FIJW-12, NOJW-12
Wazazi The One And Only

Tulokset 2019 / Results 2019

30.06.2019 Hartola FI, Tuire Okkola FI BIS
06.07.2019 Pärnu EE, Anca Giura RO ROP / BOB
07.07.2019 Pärnu EE, Johnny Andersson SE ROP, BIS2 / BOB, BIS2

Tulokset 2017 / Results 2017

10.06.2017 Lahti FI, Anneli Pukkila FI BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & EE & RU & LV & SE & NO CH, FI LC CH, SMM-98 LVW-01 VMR-01
Wazazi Tunza Gossip

Tulokset 2002 / Results 2002

30.06.2002 Lövudden SE (Swedish Basenji Specialty), John Forbes AUS BIS

Takaisin / Back


C.I.B. & FI & EE & LT & LV & RU & BLR CH, EEW-96, LTW-00
Zindika's Danzanita

Tulokset 2000 / Results 2000

29.-30.04.2000 Lahti FI, Anneli Sutela FI ROP, BIS2 / BOB, BIS2
26.-27.08.2000 Hämeenlinna FI, Ritva Raita FI ROP, BIS1 / BOB, BIS1

Takaisin / Back